cat-tonkin.at.ua

Главная | Регистрация | Вход
Суббота, 30 Ноя 24, 13:25
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории каталога
О тонкинах [4]
Законодательство [9]
Мифы о кошках [3]
Полезные советы [8]
Ветеренария [9]
Как выбрать котёнка? [2]
Классы котов [1]
Главная » Статьи » Законодательство

Стаття 207. Жорстоке поводження з тваринами
Кримінальний кодекс України 

Стаття 207. Жорстоке поводження з тваринами

 Жорстоке поводження з тваринами, що спричинило їх загибель або каліцтво, а так само мучення тварин особою, до якої протягом року було застосовано адміністративне стягнення за такі дії, - караються виправними роботами на строк до шести місяців або штрафом у розмірі до ста карбованців.
(Ст.20. Кодекс доповнено Указом, від 29 квітня 1988 р. // Відомості Верховної Ради УРСР. -1988. - №19. -Ст. 431).
1. Жорстоке поводження з тваринами суперечить моральним засадам суспільного буття. Особи, винні в жорстокому поводженні з тваринами, несуть правову відповідальність (ст.58 Закону "Про тваринний світ" від 3 березня 1993 р. // Відомості Верховної Ради України. - 1993. - №18. - Ст.191). Це може бути адміністративна (ст.89 КАП), а також кримінальна відповідальність (ст.2071).
2. Предметом розглядуваного злочину прийнято вважати вищих хребетних - ссавців та птахів. Ними можуть бути як дорослі особини, так і молодняк, тварини домашні (скажімо, кіт, собака), сільськогосподарські (наприклад, кінь, коза), а також дикі (вовк, лисиця тощо), які перебувають як в стані, природної свободи, так і в зоологічних садах тощо.
3. Об'єктивна сторона злочину може діставати вияв у жорстокому поводженні з тваринами, що спричинило їх загибель або каліцтво (матеріальний склад), а також у їх мученні (формальний склад).
Жорстоке поводження може виявитись у побитті тварин, іншому болісному заподіянні шкоди їх здоров'ю чи життю (здавлювання шиї, заподіяння опіків, проникаючих поранень, відчленування органу тощо). Наслідком такого поводження є загибель тварин або їх каліцтво, що проявляється у вигляді серйозної шкоди для здоров'я (зокрема, в переломах кісток, втраті органом його функцій).
Мучення може діставати вияв у спричиненні страждань шляхом тривалого позбавлення їжі, пиття, впливу термічних факторів тощо.
Жорстоке доводження, а також мучення можуть мати місце щодо кількох тварин або щодо однієї.
Дія ст.2071 не поширюється на випадки знищення шкідливих, заразних та бездоглядних тварин з дотриманням нормативних вимог. При порушенні таких вимог винні особи несуть відповідальність у загальному порядку.
4. Суб'єктивна сторона злочину характеризується усвідомленням винним того, що він мучить тварину, і бажанням чинити так, а при жорстокому поводженні з твариною - усвідомленням такого характеру своїх дій, передбаченням можливості її загибелі або каліцтва та, як правило, бажанням або свідомим допущенням настання цих наслідків. Не виключений і легковажний розрахунок на відвернення таких наслідків. Мотиви поведінки винної особи можуть бути різними: помста власнику тварини, особисті неприязні стосунки тощо. Якщо жорстоке поводження з тваринами було обумовлено мотивами явної неповаги до суспільства і грубо порушувало громадський порядок. вчинене слід кваліфікувати як хуліганство за відповідною частиною ст.206.
5. Суб'єктом злочину є особа, яка досягла 16-річного віку і до якої протягом року було застосоване адміністративне стягнення
за ст. 89 КАП.
6. При наявності всіх необхідних умов можлива кваліфікація вчиненого за ст.2071 та ст. 161 чи 162 або ж за ст.89 чи 145.



Источник: http://www.ksu.com.ua
Категория: Законодательство | Добавил: cat-tonkin (04 Апр 08)
Просмотров: 2611 | Комментарии: 1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Copyright MyCorp © 2024 |